MUSICREPORT.SK

26/02/2009

EMG X séria

Filed under: Hudobniny, Novinky - Aparatúra — Tags: , , , — StyriOci @ 1:09

Americká firma EMG, preslávená svojimi aktívnymi snímačmi uviedla novú seriu snímačov s označením X series.

Výrobca deklaruje vynikajúci prirodzený zvuk vďaka novému návrhu preampu v snímačoch, ktorý umožní dosiahnuť celkovo viac skreslenia z nástroja a zosilovača. Cieľom nového návrhu bolo poskytnúť väčší headroom a celkové telo zvuku pri zachovaní čistoty zvuku a reakcie EMG snímačov, pre ktoré su už dobre známe. Pevné spodky, prenikavé vyššie stredy a výšky, ktoré vám nebudu pílit uši. X séria vďaka svojej dynamike uspokojí každého, či už chcete hrať riffy na nízkych strunách alebo prenikavé sóla.

Tak toto všetko si možete prečítať o tejto sérii aj na stránkach EMG. Vyzerá to tak, že sa EMG snaží vyhovieť mnohým muzikantom používajúcich tzv. 18V mod, kedy snímače napájali dvoma 9V baterkami a nie jednou ako je doporučované. Vysledný efekt spomínaní muzikanti popisujú práve ako vačší headroom, dynamika a pevnejší zvuk.

X séria zatiaľ obsahuje “základné” modely od EMG. Pre gitary sú to modely 81-X, 85-X, 60-X, SA-X, S-X a pre basgitary sú to modely P-X, PJ-X set, J-X set, 35DC-X, 35CS-X , 40DC-X,  45DC-X, 45CS-X. Či EMG plánujú rozšíriť X sériu aj o ďalšie modely, či už pre gitary alebo pre basy, nám zatiaľ na EMG Support-e s istotou nevedeli povedať, kedže nemajú priame informácie o nových produktoch.

EMG 81-X
VN:F [1.6.2_892]
Hodnotenie čitateľov
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 Comment »

  1. “pri zachovaní čistoty zvuku a reakcie EMG snímačov, pre ktoré su už dobre známe”

    Veru, ta dynamika a tenky zvuk je siroko daleko preslaveny. :) Preto niektori stale radsej preferuju pasivne snimace. Aj ked vsetky nemusia byt zle. Az to bude podla mojich predstav, tak sa tomu nebudem branit.

    Comment by mcmaros — 12/03/2009 @ 18:48

RSS feed for comments on this post.

Leave a comment

Powered by WordPress